Muzeum Armi Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa “Nila”

ul. Wita Stwosza 12

Dlaczego OdkryjżeKraków?

Najłatwiejsza rezerwacja ONLINE

Bezkosztowa anulacja do momentu startu usługi

Odwiedź Muzeum Armii Krajowej - jedyną tego rodzaju instytucję w Polsce

Poznaj historię Polskiego Państwa Podziemnego i fenomen Armii Krajowej jako części Polskich Sił Zbrojnych

wtorek - niedziela: 10:00 - 17:000

ponidziałek - nieczynne

Dlaczego Muzeum Armii Krajowej jest wyjątkowe?

Pomysłodawcami idei powstania muzeum byli żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego i jego Sił Zbrojnych. Krakowscy kombatanci ze Związku Żołnierzy Armii Krajowej po 1989 r. podjęli działania zmierzające do stworzenia pierwszego w kraju Muzeum Historii AK. Podstawą tworzenia narracji muzealnej miały być pamiątki i rzeczy osobiste, zachowane przez kombatantów, pochodzące z okresu II wojny światowej i poprzedzającego, lecz dotychczas ukrywane w związku z porządkiem politycznym w jakim po roku 45. znalazła się Polska. Byli żołnierze zwrócili się z apelem do innych żyjących uczestników walk o wolność i niezależność z lat wojny, ale także do rodzin nieżyjących już kombatantów, które niejednokrotnie zachowały cenne pamiątki po swoich przodkach.

Co zobaczysz?

Zasadnicza część wystawy dotycząca Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej znajduje się na poziomie -1 (Polskie Państwo Podziemne, Służba Zwycięstwu Polski – Związek Walki Zbrojnej – Armia Krajowa, Szkolenie wojskowe, Łączność, Kobiety – żołnierze, Biuro Informacji i Propagandy, Kwatermistrzostwo, Cichociemni, Wywiad, Dywersja i sabotaż, Partyzantka, Duszpasterstwo, Akcja “Burza” i Powstanie Warszawskie, Epilog – Zdradzona armia). 

Można tutaj nie tylko zobaczyć setki zdjęć i pamiątek (w tym Dziennik mjr. “Hubala”), ale też dotknąć kadłuba brytyjskiego Halifaxa, który dokonywał zrzutów dla żołnierzy AK, obejrzeć wnętrze rakiety V-2, której rozpracowanie było największym sukcesem wywiadu AK, czy znaleźć się w ubeckim karcerze. 

Ważne informacje

Wydrukowany voucher okaż przy wejściu do Muzeum

Aby otrzymać zniżkę należy okazać dokument potwierdzający wiek (studenci powinni okazać ważną legitymację studencką)

Bilet możesz bezpłatnie anulować do momentu startu usługi (godzina podana na voucherze)

Ostatnie wejście - 60 minut przed zamknięciem 

Faq

Czy voucher musi być wydrukowany?

Tak, jest to konieczne. Bez wydrukowanego vouchera nie otrzymasz biletu do Muzeum. Jeżeli nie masz możliwości wydrukowania vouchera, zapraszamy do naszych Punktów Obsługi Turysty - nasi konsultanci z chęcią Ci pomogą.