Muzeum Lotnictwa Polskiego

al. Jana Pawła II 39
  • imponująca kolekcja samolotów 
  • maszyny z przeszłości, ale również te współczesne
  • duża część wystawy na zewnątrz sprzyja spacerom 
  • środa - niedziela: 10:00 - 17:00

Co zobaczysz?

Frajda dla miłośników samolotów, śmigłowców, szybowców, motoszybowców, silników lotniczych i innych. Nieźle, co? Jest to nie lada gratka dla wielbicieli lotnictwa. Setki eskponatów obrazują przekrój historii od czasow pierwszych lotników do czasów współczesnych. Oprócz tego dodajmy samoloty militarne z obu wojen światowych, helikopter papieski oraz wiele, wiele innych.

Uwaga, miłośnicy awiacji!

Do niektórych eksponatów można wejść do środka :) Jest to po prostu obowiązkowy punk programu pasjonaów lotnictwa oraz pomysł na fajny spacer z rodziną w słoneczny dzień.

A dla tych niekoniecznie zainteresowanych?

Duża część eksponatów Muzeum znajduje się na świeżym powietrzu. Teren jet bardzo malowniczy i otoczony parkiem. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem aerodynamicznych maszyn możesz spędzić tutaj kilka bardzo miłych godzin. Wystawy są na tyle interesujące, że nawet kompletni laicy nie będą się nudzić.

Dzięki interaktywnej strefie można wcielić się w pilota i doświadczyć na własnej skórze aerodynamicznych zasad fizyki. Jest też strefa przeznaczona dla dzieci, gdzie mogą wykonywać eksperymenty. No i mnóstwo terenu do biegania :)

Ciekawostki

Krótko o Muzeum

Budynek Muzeum Lotnictwa w Krakowie znajduje się na terenie byłego lotniska Rakowice-Czyżyny, jednego z najstarszych stałych portów lotniczych w Europie. Dzięki bogatym zbiorom samolotów, śmigłowców, szybowców i silników Polskie Muzeum Lotnictwa jest dobrze znane w Europie.

Kolekcja muzeum zawiera ponad 300 pozycji z jednymi z najbardziej unikatowych eksponatów na świecie, jak na przykład kadłuby niemieckich samolotów bojowych z I wojny światowej Halberstadt Cl.II lub Roland D.IV. W tym miejscu znajduje się jedyna pozostała rosyjska łódź latająca Grigorowicz M-15 z 1916 roku. Zbiory poszerzono o skansen, w którym prezentowane są najbardziej znane maszyny z czasów radzieckich, jak na przykład Antonow AN-26 czy polski PZL 130 Orlik.

Ważne informacje

  • Możesz dojechać do Muzeum Komunikacją Miejską - przystanek: Muzeum Lotnictwa
  • Wymień swój wydrukowany voucher na bilet w kasie Muzeum
  • Ostatnie wejście do muzeum jest możliwe 30 minut przed jego zamknięciem
  • Aby otrzymać zniżkę należy okazać dokument potwierdzający wiek (studenci powinni okazać ważną legitymację studencką)
  • Bilet podlega bezkosztowej anulacji do momentu rozpoczęcia usługi (godzina podana na voucherze)

Faq

Czy mogę odwiedzić Muzea w innym dniu niż data podana na voucherze?

Oczywiście, możesz wykorzystać voucher dowolnego dnia po dacie zakupu.

Czy voucher musi być wydrukowany?

Tak, jest to konieczne. Nie otrzymasz biletu do muzeum bez wydrukowanego vouchera.