Zwiedzanie Krakowa elektrycznym pojazdem (Melex) 60 minut (2 Dzielnice)

60 minut - 2 Dzielnice (do wyboru spośród: Stare Miasto, Kazimierz oraz Podgórze) 288zł za całą grupę (grupy 1-7 - oznacza to że bez względu na liczebność grupy - koszt wycieczki zawsze wyniesie 288zł)
Możesz wybrać czas wycieczki w godzinach od 9:00 do 19:00
pl
 • Dobra oferta dla grup - im większa grupa tym niższy koszt za poszczególną osobę
 • Odbiór z hotelu w Centrum Krakowa
 • Wycieczka z Audioprzewodnikiem
 • Komfortowe zwiedzanie niezależnie od pogody
 • Dostępne dla grup do 7 osób

Co zobaczysz?

Zwiedzanie potrafi porządnie zmęczyć nieprawdaż?

Jest tyle do zobaczenia, tyle do sfotografowania, a czas goni. I co by tu poradzić niezwykle ambitnym turystom, którzy chcą zobaczyć więcej i szybciej, albo tym, którzy nie lubią się przemęczać i potrzebują wygodniejszego rozwiązania?

Mamy pomysł! Co powiesz na zwiedzanie uroczym, elektycznym samochodem, który jest w pełni przystosowany do niekorzystych warunków pogodowych (pogoda jest niestety nieprzewidywalna, a zwiedzać trzeba :) możesz siedzieć sobie w ogrzewanym pojeździe, przykryty kocykiem i nie marwić się o nic). Osoby starsze czy rodziny z dziećmi też na pewno docenią ten sposób zwiedzania. Audioprzewodnik w języku polskim pozwoli Ci poznać wybraną przez Ciebie część miasta (Stare Miasto, Kazimierz, Podgórze).

Najbardziej komfortowy sposób na zwiedzanie. Dlaczego? Ponieważ łączy w sobie wygodę siedzenia w samochodzie oraz oglądanie miasta z bliska, tak jak podczas chodzenia.

Zalety:

 • komfortowe zwiedzanie miasta ekologicznym pojazdem,
 • opieka kierowcy,
 • Audioguide w języku polskim,
 • Dostępne trasy: 30 min / 60 min / 90 min
 • Usługa dla grup do 7 osób
 • Możliwość robienia zdjęć podczas zwiedzania
 • Odbiór z każdego hotelu w centrum miasta
 • zwiedzanie bez względu na warunki pogodowe

Bardzo fajna opcja na spędzenie przyjemnie czasu, prawda?

Plan

Odbiór z wybranych hoteli
Podczas rezerwacji wycieczki będziesz miał mógł wybrać swój punkt odbioru. Lista hoteli jest ograniczona, więc jeśli nie możesz znaleźć swojego zakwaterowania, zadzwoń do naszego Centrum Obsługi - zdarza się, że samochód będzie w stanie odebrać Cię z lokalizacji, której nie ma na naszej liście.
Wybierz trasę
Trasa trwa 60 minut. Dzielnice, spośród których można wybierać to: Stare Miasto, Kazimierz - dzielnica żydowska oraz Podgórze.
Wycieczka ekologicznym pojazdem
Dzięki Audioprzewodnikowi po polsku poznasz historię zabytków mijanych po drodze.
Odwózka
Możesz zostać podwieziony w miejsce odbioru, albo w okolice Rynku.

Ciekawostki

Stare Miasto - po prostu spektakularne

Czy wiesz, że Stare Miasto w Krakowie jest jednym z 14 miejsc w Polsce wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO? Kompleks architektoniczny Starego Miasta przetrwał wszystkie kataklizmy i najazdy okupantów z przeszłości i zachował niezmieniony układ od średniowiecza. Niesamowite! To miejsce tętni życiem o każdej porze dnia. Tłumy turystów, niestrudzone kwiaciarki, malarze uliczni, muzycy i powozy konne tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę.

Rynek Główny to jeden z największych placów w Europie, utworzony podczas lokacji miasta na prawie magdeburskim w 1257 roku. Ma kształt kwadratu o wymiarach 200 × 200 m. Posiada wieżę ratuszową, trzy kościoły, Sukiennice, kamienice i pomnik Adama Mickiewicza. Co godzinę z Wieży Mariackiej można słuchać hejnału. Ten opis jest tak krótki, że Stare Miasto może się przez to obrazić. Ale jak krótko podsumować historię 8 wieków? Czy to w ogóle możliwe?

Kazimierz i Podgórze - niesamowita atmosfera

Kazimierz - przez stulecia w Krakowie koegzystowały dwie religie (katolicka i żydowska) oraz dwie kultury (polska i żydowska). Katolickie kościoły sąsiadowały z żydowskimi synagogami. Dzieci bawiły się razem i uczęszczały do tych samych szkół. Ten stan został zrujnowany przez II Wojnę Światową, a Kazimierz i Podgórze poniósły straszliwe dewastacje. Przez wiele lat Dzielnica Kazimierz kojarzyła się z ruiną, opuszczonymi domami.

Jednak po upadku komunizmu Kazimierz zaczął wracać do życia. Co przyczyniło się do tego powrotu? Festiwal Kultury Żydowskiej, film Stevena Spielberga Lista Schindlera, a także moda na żydowską sztukę i kulturę wśród młodzieży. Dziś Kazimierz i Podgórze są sercem krakowskiego życia nocnego i modnego industrialnego stylu. To tutaj znajdują się najmodniejsze puby, restauracje i kawiarnie, w których zarówno turyści, jak i miejscowi bawią się od rana do późnych godzin nocnych.

Ważne informacje

 • Pamiętaj, że ta usługa to zwiedzanie z Audioprzewodnikiem, dlatego kierowca nie jest odpowiedzialny za narrację podczas usługi
 • W przypadku deszczu lub wiatru samochód jest wyposażony w specjalne plastikowe osłony, a także zapewnia koce dla większego komfortu
 • Usługa nie jest dostępna, gdy temperatura spadnie poniżej 0 - skontaktuj się z naszym Centrum wObsługi Klienta, aby zapytać o dostępność
 • Pokazana cena obejmuje maksymalnie 7 osób
 • Możesz wybrać czas odjazdu w godzinach od 9:00 do 19:00
 • Cena nie zawiera żadnych opłat wstępu
 • Bilet podlega bezkosztowej anulacji do momentu rozpoczęcia usługi (godzina podana na voucherze)

Faq

Czy mój voucher nie musi być wydrukowany?

Niekoniecznie. Możesz okazać kierowcy voucher na telefon lub innym urządzeniu mobilnym.

Moja grupa ma więcej niż 7 osób, czy możemy wspólnie zwiedzać?

Tak oczywiście. Jeden samochód może zmieścić do 7 osób, więc możesz zarezerwować dwa samochody, a grupa będzie podróżować tak blisko siebie, jak to możliwe.

Chcielibyśmy zmienić punkt spotkania lub czas odbioru.

Nie ma problemu, jedyne co musicie zrobić, to się z nami skontaktować i poprosić naszych konsultantów o zmianę rezerwacji. Należy to uczynić do godziny przez rozpoczęciem usługi.

Przegapiłem moją wycieczkę - czy mogę wykorzystać mój voucher dnia?

Niestety, jeśli przegapisz wycieczkę, nie możemy już zmienić jej daty. W takim przypadku traktujemy rezerwację jako tzw. No Show.

Czy melex może mnie odebrać z przedmieścia Krakowa?

Niestety nie jest to możliwe. Twoja lokalizacja musi się znajdować w centrum miasta, dlatego, że samochód nie ma możliwości podróżowania na długich dystansach.

Czy mogę poprosić kierowcę o zatrzymanie się w celu zrobienia kilku zdjęć?

Oczywiście, jeśli warunki na drodze na to pozwolą nie będzie z tym żadnego problemu.