Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce (Prywatny samochód + Kierowca)

4,5 h
Kliknij przycisk „Zarezerwuj”
pl
Odbiór z dowolnego hotelu w Krakowie
mobile voucher

W cenie wycieczki:

 • Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce w języku polskim z prywatnym kierowcą i samochodoem/vanem
 • Odbiór z Twojej lokalizacji w Krakowie
 • Transport do Kopalni Soli w Wieliczce
 • Oficjalny przewodnik po Kopalni Soli w Wieliczce
 • Opłaty za wstęp

O Kopalni Soli w Wieliczce

Niesamowity podziemny labirynt, jeden z najcenniejszych polskich zabytków. Światowe dziedzictwo UNESCO, którego nie możesz przegapić.

 • Niezapomniane przeżycie i obowiązkowy punkt w Krakowie
 • Światowe dziedzictwo UNESCO
 • Największe na świecie dziedzictwo górnicze
 • Korzystny mikroklimat dla zdrowia
 • Cud Polski

Chciałbyś zobaczyć najlepsze miejsca, prawda? Zgadnij co? Najpiękniejszą atrakcję mamy tu w Krakowie! Nazwana pierwszym z 7 Cudów Polski... Panie i Panowie... Kopalnia Soli w Wieliczce!

Wjedź z nami do solnego miasta. Kopalnia Soli w Krakowie. To podziemny labirynt, który rozciąga się na 9 poziomach (od 64 do 327 metrów) pod powierzchnią Ziemi. Labirynt prawie 2400 komór połączony jest chodnikami o łącznej długości 245 km. To bezcenny zabytek kultury materialnej, wpisany w 1978 roku na Listę Dziedzictwa UNESCO.

Większość odwiedzających Kopalnię Soli jest zdumiona i... zaskoczona! Na przykład: Czy zastanawiałeś się kiedyś, co łączy Paryż i Kopalnię Soli w Wieliczce? Poziomy w kopalni sięgają 327 metrów pod ziemią, co wystarczy, aby zmieścić w niej Wieżę Eiffla! Dowiedz się z nami więcej o tym fascynującym miejscu.

Wycieczka do Kopalni Soli w Krakowie pokaże Ci sam początek wydobycia soli. Podczas wycieczki usłyszysz legendę o księżnej Kindze, o której mówi się, że jest patronką górników soli w Polsce i dowiesz się dlaczego. Także: Jak kopalnia funkcjonowała podczas II wojny światowej? Kto na przestrzeni dziejów odwiedził Kopalnię Soli „Wieliczka”? Jaki jest tytuł nakręconego tam filmu? Na wszystkie te pytania odpowiemy podczas wycieczki!

Mikroklimat kopalni ma zbawienny wpływ na gości cierpiących na astmę i alergie, więc oddychaj tak głęboko, jak tylko możesz! Dziś kopalnia służy nie tylko jako zabytek kultury, ale także jako miejsce podziemnych koncertów, spektakli teatralnych i różnego rodzaju wystaw.

Niewiele jest takich miejsc na świecie, które pokazałyby niesamowitą historię soli i jej znaczenie dla rozwoju Polski. Jest jeszcze mniej, które oferowałyby tak dużą liczbę unikalnych atrakcji, jak podziemne jezioro czy jedyny w Europie kościół pod powierzchnią ziemi. Już sam ten powód powinien wystarczyć, aby przekonać Cię do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca.

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Pick-up z dowolnego hotelu na terenie Krakowa
Prosimy wybrać hotel z listy dostępnych hoteli. Jeśli nie ma wybranego hotelu na liście, proszę o wybranie jakiegokolwiek aby przejść dalej i napisać nam informację o hotelu w notatce. Prywatny kierowca przyjedzie odebrać cię z hotelu.
Pomiń kolejkę
Czasami kolejka po bilet na zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce może być przytłaczająca. Z nami nie musisz się martwić, Twoje miejsce jest zarezerwowane.
Lokalny przewodnik - ekspert
Oficjalny przewodnik po Kopalni Soli w Wieliczce oprowadzi Cię po Kopalni. Opłaty za wstęp są już uiszczone, więc nie musisz się o nic martwić.
Odwóz do hotelu
Możesz zostać odwieziony do swojego hotelu lub wysiąść w centrum Krakowa.

Regulamin Kopalni Soli w Wieliczce

 • Pamiętaj, że wycieczka zaczyna się od zejścia 380 stopni, a regularna wycieczka nie obejmuje windy
 • Prosimy założyć wygodne buty - wycieczka wymaga dużo chodzenia
 • Otrzymasz zestaw słuchawkowy, aby wyraźnie słyszeć przewodnika podczas całej wycieczki
 • Temperatura w Kopalni Soli to ok. 14 stopni, więc zabierz ze sobą kurtkę

Zasady i Warunki

 • Bezpłatna anulacja do 24h przed godziną odbioru

 • Prosimy o przybycie do wyznaczonego punktu odbioru co najmniej 5 minut przed godziną odjazdu.

 • Niewielkie opóźnienia (około 20 minut) są możliwe ze względu na warunki drogowe w Krakowie.

Faq

Skąd będę wiedział kiedy kierowca przyjedzie mnie odebrać?

Po zarezerwowaniu usługi prosimy skontaktować się z naszym działem obsługi, aby dokładnie ustalić miejsce i czas odbioru.