Wycieczka do Auschwitz-Birkenau (Prywatny transport + kierowca)

7,5 h
Pomiędzy 7:00 a 12:00
pl
Odbiór z dowolnego hotelu w Krakowie

Produkt zawiera:

 • Prywatnego kierowcę
 • Wycieczkę z oficjalnym przewodnikiem Auschwitz - Birkenau w języku polskim (Grupa max 30 osobowa)
 • Opłaty za wstęp
 • Prywatny samochód (sedan lub van)

Nasze samochody:

Plan podróży

Rezerwacja
Podczas rezerwacji wycieczki skontaktuj się z naszym działem obsługi, aby potwierdzić miejsce i czas odbioru.
W drodze
Kierowca odbierze Cię z wybranego hotelu na terenie Krakowa. Wygodnym samochodem udasz się do Oświęcimia. (1,5h)
Lokalny przewodnik - edukator
Oficjalny przewodnik po Auschwitz podzieli się wzruszającą historią o tym historycznym miejscu. Opłaty za wstęp są już uiszczone, więc nie musisz się o nic martwić.
Odwóz do hotelu
Po wycieczce nasz kierowca zabierze Cię z powrotem do Twojej lokalizacji w Krakowie.

O Auschwitz

Historia…

Oświęcim jest koniecznością dla większości przyjeżdżających do Krakowa. Pewnie też dla ciebie, prawda? Dużo o tym słyszeliście, ale trudno sobie wyobrazić, co tak naprawdę się wydarzyło bez wizyty w Auschwitz. My jako istoty ludzkie powinniśmy poznać historię i nie pozwolić, aby takie rzeczy się powtórzyły.

Jeśli nie wiesz, co wydarzyło się w Auschwitz Birkenau, szybko wyjaśnijmy: Kompleks Auschwitz-Birkenau był nazistowskim obozem koncentracyjnym założonym w 1940 roku i przez pięć lat jego niechlubnej działalności zginęło tam ponad 1,5 miliona ludzi, w tym Żydów, Polaków, Włochów, Francuzów, Romów i obywateli większości krajów Europy.

Przejdź przez to samo wejście, z którego korzystali więźniowie ponad 60 lat temu i przeczytaj to samo hasło – „Arbeit Macht Frei”, co oznacza „Praca uwalnia” – sarkastyczne i okrutne, wiedząc, że większość więźniów nigdy nie doświadczyła wolności ponownie.

Zadasz sobie pytanie: Dlaczego? Za każdym razem, gdy tam jesteśmy, szok i niedowierzanie nigdy nie znikną. …to nigdy nie powinno być zapomniane

 • Nasza wycieczka po Auschwitz obejmuje wizytę w pierwotnym obozie (Auschwitz I), a także w obozie zagłady (Auschwitz II). Miejsca te pozostały żywymi pomnikami śmierci.
 • Nasza podróż została zaprojektowana z myślą o Twoim komforcie - nie musisz martwić się o szczegóły takie jak transport czy opłaty.
 • Zapewniamy również profesjonalnego przewodnika, który ma głębszą i pełniejszą wiedzę o tym niesamowitym miejscu.
 • Podczas gdy my zajmujemy się logistyką, Ty masz szansę skupić się i zastanowić nad historią związaną z Auschwitz.
 • Nasze usługi zapewniają, że unikniesz kolejek i innych żmudnych formalności związanych z wycieczką.
 • Wycieczka po Auschwitz daje wgląd w genezę obozu koncentracyjnego, jego historię, a co najważniejsze – pokazuje codzienne życie jego więźniów, ich rzeczy osobiste i ich historię.

Historia

1,5 miliona historii

Mała dziewczynka znajduje się stłoczona w bydlęcym wozie, bardzo mocno trzyma rękę matki. Wszyscy zgromadzeni tam ludzie nie wiedzieli, dokąd (jadą) i co się z nimi stanie. To była długa podróż bez jedzenia, wody i światła w temperaturze -20 stopni. Po przyjeździe zostali odseparowani i niewiele wiedzieli, że to prawdopodobnie ich ostatnia chwila z bliskimi. Był to 4 grudnia 1943 roku i tego dnia dziewczynka - Lidia została przewieziona do Auschwitz - Birkenau.

Kobietom i dzieciom odebrano rzeczy i ubrania, ogolono głowy i wytatuowano im ręce. Ten numer zastąpiłby teraz ich nazwisko. Numer Lidii to 70072.

Brud, zimno, głód i wielka tęsknota za matką były dla Lydii nie do zniesienia, ale od innych dzieci dowiedziała się, że w obozie czeka ją coś jeszcze gorszego. Miała zostać „królikiem eksperymentalnym” dr Mengele. Po jednej z wizyt w szpitalu obozowym, gdzie odbywały się eksperymenty paramedyczne, nie poznała jej nawet matka. A to był dopiero początek jej historii.

Jak sama mówi, przeżyła tylko dzięki kilku zbiegom okoliczności, które ją uratowały.

Muzeum dzisiaj

Muzeum powstało w 1947 r., łącząc teren KL Auschwitz (Auschwitz I) w Oświęcimiu i obozu Birkenau (Auschwitz II) w Brzezince;
składa się z około 150 budynków i 300 ruin. Zachowały się oryginalne drogi, ogrodzenia, wieże strażnicze i rampy kolejowe. W budynkach znajduje się kolekcja oryginalnych eksponatów i dokumentów. W 1979 roku obóz koncentracyjny został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dziś muzeum jest otwarte dla turystów z całego świata, którzy chcą upamiętnić ofiary tej straszliwej zbrodni i dowiedzieć się więcej o ciemnej stronie ludzkiej natury. Oglądanie filmu dokumentalnego czy czytanie o obozie nigdy nie zastąpi w pełni wstrząsającego i trudnego do zapomnienia doświadczenia podróży z Krakowa do Auschwitz i osobistego zwiedzania muzeum.

Ważne informacje

 • Sugerujemy ubrać wygodne buty - wycieczka wymaga dużo chodzenia, a także parasola lub płaszcza przeciwdeszczowego, aby być przygotowanym na deszcz (większość wycieczki odbędzie się na zewnątrz)
 • Należy pamiętać, że każdego dnia Muzeum odwiedzają setki turystów i utrzymanie własnego tempa zwiedzania nie jest możliwe.
 • Zostaniesz poproszony o pozostawienie większych rzeczy w samochodzie (nie martw się, będą one zamknięte i nadzorowane przez naszego kierowcę). Dopuszczalne wymiary torby, którą możesz zabrać ze sobą to 30x20x10 (format A4)
 • Otrzymasz zestaw słuchawkowy, aby wyraźnie słyszeć przewodnika podczas całej wycieczki
 • Na terenie obiektu obowiązuje zakaz jedzenia i palenia, a także głośnego zachowywania się
 • Wykonywanie zdjęć w budynkach z użyciem lampy błyskowej jest zabronione. Zdjęcia można robić tylko w wybranych częściach Muzeum.

Zasady i Warunki

 • Bezpłatna anulacja do 24h przed godziną odbioru

 • Proszę przybyć do wyznaczonego punktu odbioru minimum 5 minut przed godziną wyjazdu

 • Niewielkie opóźnienia (około 20 minut) są możliwe ze względu na warunki drogowe.

 • Czas odbioru wycieczki może ulec zmianie ze względu na niską dostępność w Muzeum. Wybrany przez Ciebie czas rozpoczęcia może nie być ostateczny! W takim przypadku poinformujemy Cię o tym co najmniej jeden dzień przed wycieczką, jednak zwrot pieniędzy nie jest możliwy.

Faq

Jak daleko jest Auschwitz od Krakowa?

Od Krakowa dzieli ją 66 km, co oznacza, że dojazd samochodem zajmuje ok. 1h 30 min. Jest to osobne miasto, które nie ma administracyjnego znaczenia dla Krakowa, dlatego wycieczka zajmuje tak dużo czasu.

Jeżdżę na wózku inwalidzkim, czy mogę odwiedzić Auschwitz?

Tak, możesz odwiedzić Auschwitz z osobą asystującą. Pamiętając o tym, że wózek inwalidzki powinien mieć możliwość złożenia, aby zmieścił się w minibusie. Jednak niektóre miejsca w Auschwitz są dostępne tylko za pieszo, więc możesz nie być w stanie zobaczyć niektórych z nich (schody). Zwiedzanie na wózku inwalidzkim jest utrudnione ze względu na historyczny aspekt budynków (brak podjazdów, dużych stopni i schodów, żwirowa nawierzchnia).

Jaki rozmiar bagażu mogę zabrać do Auschwitz?

Wymiary to 30x20x10 i nie będziesz mógł wejść z bagażem przekraczającym te wymiary. Są one ściśle przestrzegane i kontrolowane. Większy bagaż możesz zostawić w samochodzie, będzie on zamknięty i nadzorowany przez kierowcę.

Czy dostanę prywatną wycieczkę?

Opcja z prywatnym transportem zapewnia prywatny samochód dowożący Cię do Muzeum Auschwitz, jednak dołączysz do grupy na miejscu. Zwiedzanie nie będzie więc prywatnym przeżyciem.