Fabryka Schindlera - bilet wstępu

Godziny otwarcia 10:00 - 18:00
pl
Adres - ul. Lipowa 4

Co jest zawarte w cenie?

  • Wystawa Krakowa w czasie II Wojny Światowej w dawnej fabryce „emalii” Oskara Schindlera
  • Opłata za wejście wliczona w cenę
  • Pominięcie kolejki
  • Żadnych dodatkowych opłat
  • Bezpłatne anulowanie do czasu odbioru

Schemat wycieczki

Poznaj naszego przedstawiciela
Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki przy ulicy Lipowej 4 przed wejściem do muzeum. Nasz przedstawiciel będzie nosił napis Discover Cracow, więc na pewno nie przegapisz tego.
Rozpocznij podróż
Zobacz, jak wyglądał i brzmiał Kraków w latach czterdziestych XX wieku. Poczuj emocje i atmosferę, jaką wtedy czuli ludzie. To jak podróż w czasie!

O wycieczce

W fabryce Schindlera doświadczysz Krakowa, który jest możliwie najbliższy latom czterdziestym ubiegłego stulecia.

Jeden człowiek uratował ponad 1200 istnień ludzkich. Nie jest on jednak standardowym, stereotypowym bohaterem. Z kolei pobudki jego działania nie zawsze były bezinteresowne. To bardzo złożona postać. Kim był?

Chcesz poczuć się świadkiem wojny w Krakowie i samemu poznać prawdę o Oscarze Schindlerze? Wyobraź sobie spacer wśród mieszkańców miasta, wchodzenie do wąskich przejść i przeludnionych mieszkań w getcie, znajdowanie broni w bazie ruchu oporu i oglądanie horroru więzienia i przesłuchań.

Wpadnij do sklepu fotograficznego, wsiądź do tramwaju i obejrzyj widok z okien; spójrz na typowe żydowskie mieszkanie w getcie.

Kiedy już zostaniesz przytłoczony przez wszechobecnego wroga, w końcu poczujesz słodko-gorzką ulgę wyzwolenia Armii Radzieckiej.

Wystawa prezentuje dokumentalne fotografie, relacje naocznych świadków, filmy dokumentalne i pokazy multimedialne. Są one połączone tak, aby stworzyć chronologiczną wizję historii Krakowa.

Możesz zobaczyć, jak wojna zniszczyła życie jednostek i mas. Możesz również zobaczyć, jak zwykłe przedmioty, takie jak zdjęcia, gazety i przedmioty osobiste, pomogły uwiecznić codzienne życie w mieście okupowanym przez nazistów.