Zwiedzanie Krakowa melexem

30, 60 albo 90 minut
Między 9:00 a 19:00
pl
 • Odbiór z hotelu w Centrum Krakowa
 • Wycieczka z Audioprzewodnikiem
 • Komfortowe zwiedzanie niezależnie od pogody
 • Dostępne dla grup do 7 osób

Co zobaczysz?

Zwiedzanie potrafi porządnie zmęczyć nieprawdaż?

Jest tyle do zobaczenia, tyle do sfotografowania, a czas goni. I co by tu poradzić niezwykle ambitnym turystom, którzy chcą zobaczyć więcej i szybciej, albo tym, którzy nie lubią się przemęczać i potrzebują wygodniejszego rozwiązania?

Mamy pomysł! Co powiesz na zwiedzanie uroczym, elektycznym samochodem, który jest w pełni przystosowany do niekorzystych warunków pogodowych (pogoda jest niestety nieprzewidywalna, a zwiedzać trzeba :) możesz siedzieć sobie w ogrzewanym pojeździe, przykryty kocykiem i nie marwić się o nic). Osoby starsze czy rodziny z dziećmi też na pewno docenią ten sposób zwiedzania. Audioprzewodnik w języku polskim pozwoli Ci poznać wybraną przez Ciebie część miasta (Stare Miasto, Kazimierz, Podgórze).

Najbardziej komfortowy sposób na zwiedzanie. Dlaczego? Ponieważ łączy w sobie wygodę siedzenia w samochodzie oraz oglądanie miasta z bliska, tak jak podczas chodzenia.

Zalety:

 • komfortowe zwiedzanie miasta ekologicznym pojazdem,
 • opieka kierowcy,
 • Audioguide w języku polskim,
 • Dostępne trasy: 30 min / 60 min / 90 min
 • Usługa dla grup do 7 osób
 • Możliwość robienia zdjęć podczas zwiedzania
 • Odbiór z każdego hotelu w centrum miasta
 • zwiedzanie bez względu na warunki pogodowe

Bardzo fajna opcja na spędzenie przyjemnie czasu, prawda?

Plan

Odbiór z wybranych hoteli
Podczas rezerwacji wycieczki będziesz miał mógł wybrać swój punkt odbioru. Lista hoteli jest ograniczona, więc nie możesz znaleźć swojego zakwaterowania, wybierz Discover Cracow Plac Szczepański 8 lub zadzwoń do naszego Centrum Obsługi - zdarza się, że samochód będzie w stanie odebrać Cię z lokalizacji, której nie ma na naszej liście.
Wybierz trasę
Możesz wybrać trasę 30, 60 lub 90 minut. Dzielnice, z których można wybierać, to Stare Miasto, Kazimierz - dzielnica żydowska i Podgórze. Jedna dzielnica zajmuje 30 minut.
Wycieczka ekologicznym pojazdem
Dzięki Audioprzewodnikowi po polsku poznasz historię zabytków mijanych po drodze.
Odwózka
Możesz zostać podwieziony w miejsce odbioru, albo w okolice Rynku.

Ciekawostki

Stare Miasto - po prostu spektakularne

Czy wiesz, że Stare Miasto w Krakowie jest jednym z 14 miejsc w Polsce wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO? Kompleks architektoniczny Starego Miasta przetrwał wszystkie kataklizmy i najazdy okupantów z przeszłości i zachował niezmieniony układ od średniowiecza. Niesamowite! To miejsce tętni życiem o każdej porze dnia. Tłumy turystów, niestrudzone kwiaciarki, malarze uliczni, muzycy i powozy konne tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę.

Rynek Główny to jeden z największych placów w Europie, utworzony podczas lokacji miasta na prawie magdeburskim w 1257 roku. Ma kształt kwadratu o wymiarach 200 × 200 m. Posiada wieżę ratuszową, trzy kościoły, Sukiennice, kamienice i pomnik Adama Mickiewicza. Co godzinę z Wieży Mariackiej można słuchać hejnału. Ten opis jest tak krótki, że Stare Miasto może się przez to obrazić. Ale jak krótko podsumować historię 8 wieków? Czy to w ogóle możliwe?

Kazimierz i Podgórze - niesamowita atmosfera

Kazimierz - przez stulecia w Krakowie koegzystowały dwie religie (katolicka i żydowska) oraz dwie kultury (polska i żydowska). Katolickie kościoły sąsiadowały z żydowskimi synagogami. Dzieci bawiły się razem i uczęszczały do tych samych szkół. Ten stan został zrujnowany przez II Wojnę Światową, a Kazimierz i Podgórze poniósły straszliwe dewastacje. Przez wiele lat Dzielnica Kazimierz kojarzyła się z ruiną, opuszczonymi domami.

Jednak po upadku komunizmu Kazimierz zaczął wracać do życia. Co przyczyniło się do tego powrotu? Festiwal Kultury Żydowskiej, film Stevena Spielberga Lista Schindlera, a także moda na żydowską sztukę i kulturę wśród młodzieży. Dziś Kazimierz i Podgórze są sercem krakowskiego życia nocnego i modnego industrialnego stylu. To tutaj znajdują się najmodniejsze puby, restauracje i kawiarnie, w których zarówno turyści, jak i miejscowi bawią się od rana do późnych godzin nocnych.

Ważne informacje

 • Pamiętaj, że ta usługa to zwiedzanie z Audioprzewodnikiem, dlatego kierowca nie jest odpowiedzialny za narrację podczas usługi
 • W przypadku deszczu lub wiatru samochód jest wyposażony w specjalne plastikowe osłony, a także zapewnia koce dla większego komfortu
 • Możesz zarezerwować i anulować wycieczkę do 1 godziny przed jej rozpoczęciem
 • Usługa nie jest dostępna, gdy temperatura spadnie poniżej 0 - skontaktuj się z naszym Centrum wObsługi Klienta, aby zapytać o dostępność
 • Pokazana cena obejmuje maksymalnie 7 osób
 • Możesz wybrać czas odjazdu w godzinach od 9:00 do 19:00
 • Jeśli anulujesz na mniej niż 1 godziną przed usługą lub będziesz nieobecny - zwrot nie jest należny
 • Grupy składające się z 15 i więcej osób są zobowiązane anulować rezerwację co najmniej dwa dni przed rozpoczęciem usługi, aby uzyskać pełen zwrotu kosztów
 • Cena nie zawiera żadnych opłat wstępu
 • Klient jest uprzejmie proszony o kontakt z nami co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem wycieczki, aby potwierdzić czas odbioru i miejsce wyjazdu

Faq

Czy mój voucher nie musi być wydrukowany?

Niekoniecznie. Możesz okazać kierowcy voucher na telefon lub innym urządzeniu mobilnym.

Moja grupa ma więcej niż 7 osób, czy możemy wspólnie zwiedzać?

Tak oczywiście. Jeden samochód może zmieścić do 7 osób, więc możesz zarezerwować dwa samochody, a grupa będzie podróżować tak blisko siebie, jak to możliwe.

Chcielibyśmy zmienić punkt spotkania lub czas odbioru.

Nie ma problemu, jedyne co musicie zrobić, to się z nami skontaktować i poprosić naszych konsultantów o zmianę rezerwacji. Należy to uczynić do godziny przez rozpoczęciem usługi.

Przegapiłem moją wycieczkę - czy mogę wykorzystać mój voucher dnia?

Niestety, jeśli przegapisz wycieczkę, nie możemy już zmienić jej daty. W takim przypadku traktujemy rezerwację jako tzw. No Show.

Czy melex może mnie odebrać z przedmieścia Krakowa?

Niestety nie jest to możliwe. Twoja lokalizacja musi się znajdować w centrum miasta, dlatego, że samochód nie ma możliwości podróżowania na długich dystansach.

Czy mogę poprosić kierowcę o zatrzymanie się w celu zrobienia kilku zdjęć?

Oczywiście, jeśli warunki na drodze na to pozwolą nie będzie z tym żadnego problemu.