Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce (Transport + Bilety)

Czas trwania - 2h wycieczka + 1h 20min transport w obie strony
Czas odbioru - 10:30
pl
Kiss and Ride Straszewskiego 14 , Hotel Malatański
mobile voucher

Wycieczka obejmuje:

 • Transport busem lub vanem w 2 strony - Krakow - Wieliczka

 • Doświadczony kierowca

 • Licencjonowany przewodnik w Kopalni Soli

 • Bilety Wstępu

 

Dostępne punkty odbioru:

 • Straszewskiego 14

Opis wycieczki do Kopalni Soli w Wieliczce

Odbiór
Podczas rezerwacji wycieczki będziesz mieć możliwość wyboru punktu odbioru. Zobacz powyżej, który najbardziej Ci odpowiada.
Pomiń kolejkę
Czasami kolejka po bilet na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce może być przytłaczająca. Z nami nie musisz się martwić, Twoje miejsce jest zabezpieczone.
Profesjonalny przewodnik
Oficjalny przewodnik Kopalni Soli „Wieliczka” oprowadzi Państwa po trasie turystycznej i oprowadzi po Kopalni w języku polskim. Opłaty za wstęp są już opłacone, więc nie musisz się o nic martwić.
Transport powrotny
W drodze powrotnej możesz zostać podwieziony w pobliżu miejsca odbioru w Centrum Krakowa.

O Wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce

Odwiedź Kopalnię Soli „Wieliczka”, niesamowity podziemny labirynt, jeden z najcenniejszych polskich zabytków, Światowego Dziedzictwa UNESCO, którego nie możesz przegapić.

 • Niezapomniane wrażenia i punkt obowiązkowy w Krakowie
 • Światowe dziedzictwo UNESCO
 • Największe na świecie dziedzictwo górnicze
 • Mikroklimat korzystny dla zdrowia
 • Jak zapewne wiesz, sól ma moc leczniczą, więc możesz tam głęboko odetchnąć.

Kopalnia Soli „Wieliczka” została otwarta w XIII wieku jako jedna z najstarszych kopalń soli na świecie położona pod Krakowem. Sięga prawie 327 metrów pod ziemię i ma ponad 287 kilometrów. Podczas tej zorganizowanej anglojęzycznej wycieczki przejdziesz przez 20 komór solnych, odbywając niesamowitą podróż przez około 2 godziny. Usłyszycie opowieści z czasów średniowiecznych o wydobyciu soli, sławnych ludziach, którzy w przeszłości odwiedzali kopalnię

Oprócz podziwiania wspaniałych drewnianych konstrukcji, podziemnego słonego jeziora, komnat i majestatycznych korytarzy, zwiedzanie będzie miało również pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. Przygotuj się na niesamowitą wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka”!

Kopalnia Soli „Wieliczka” została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau. Sprawdź wycieczkę po Auschwitz , aby uzyskać więcej informacji.

Zasady i Warunki

 • Warunkiem otrzymania zniżki jest okazanie ważnej legitymacji potwierdzającej wiek uczestnika (studenci zobowiązani są do posiadania ważnej legitymacji studenckiej).

 • Prosimy o przybycie do wyznaczonego punktu odbioru co najmniej 5 minut przed godziną wyjazdu.

 • Możliwe są niewielkie opóźnienia (około 20 minut) ze względu na warunki drogowe w Krakowie.

Regulamin Kopalni Soli „Wieliczka”.

 • Pamiętaj, że wycieczka zaczyna się od zejścia po 380 stopniach, a zwykła wycieczka nie obejmuje windy, która zjeżdża na dół
 • Proszę nosić wygodne buty - wycieczka wymaga dużo chodzenia
 • Temperatura w Kopalni Soli wynosi około 14 stopni, więc prosimy o zabranie ze sobą kurtki

 

Faq

Kiedy zostanę odebrany?

Czas odbioru zależy od miejsca wyjazdu. Czas odbioru zostanie wygenerowany po wybraniu miejsca odbioru i pojawi się na voucherze. Zawsze zaleca się, aby zadzwonić/napisać do naszego Centrum Wsparcia i potwierdzić czas odbioru - tak dla pewności :)

Jak długo jedzie się z Krakowa do Kopalni Soli?

Dojazd do Kopalni Soli w Wieliczce zajmuje około 30 minut

Jak długo trwa wycieczka do Kopalni Soli „Wieliczka”?

Cała wycieczka zajmuje około 4,5 godziny. Samo zwiedzanie zajmuje około 2,5 godziny.

Czy mogę sam pojechać do Wieliczki i tam dołączyć do wycieczki?

Discover Cracow oferuje kolejną odmianę wycieczki - Bilet do Kopalni Soli w Wieliczce, dzięki czemu nie musisz rezerwować całej wycieczki z transportem. Możesz wybrać tylko bilet i dołączyć do nas w Wieliczce.

Czy mogę skorzystać z windy, aby zejść po pierwszych 380 stopniach?

Zwykła wycieczka do Kopalni Soli nie obejmuje zjazdu windą. Po zwiedzaniu grupa zostaje wywieziona windą na powierzchnię.

Jaka opcja zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce będzie dla mnie najlepsza?

Jeśli mieszkasz na Starym Mieście lub w Dzielnicy Żydowskiej i nie masz nic przeciwko korzystaniu z naszych miejsc spotkań – wybierz wycieczkę z przewodnikiem po Kopalni Soli „Wieliczka”. Wybierając tę opcję zaoszczędzisz trochę pieniędzy!

Jeśli chcesz dojechać do Kopalni Soli „Wieliczka” samodzielnie (pociągiem lub autobusem) i nie potrzebujesz transportu z Krakowa, ale chcesz wcześniej zarezerwować bilet i ominąć kolejkę do Kopalni Soli – wybierz Kopalnię Soli Kraków Bilet.
Miejsce spotkania jest bardzo łatwe do znalezienia, dołączysz do naszej grupy i ominiesz kolejkę!

Czy biorąc udział w wycieczce mogę zostawić swoje rzeczy w samochodzie?

Niestety nie jest to możliwe - w międzyczasie samochód może się zmienić, więc możliwe, że zostaniesz odwieziony z powrotem do Krakowa innym samochodem. Swoje rzeczy możesz zostawić w szatni na terenie Kopalni.