Zamek Królewski na Wawelu - zwiedzanie z przewodnikiem

2 godziny
9:45
pl
zbiórka: ulica Kanonicza 25
 • Bilet wstępu na Wawel
 • Zwiedzanie Wawelu z przewodnikiem
 • Wstęp do Komnat Królewskich 
 • Wstęp do Zbrojowni i Skarbca Koronnego (w listopadzie zastąpione wystawą Wawel Zagniony)
 • PROMOCJA! Tylko do końca listopada: -10% na zakup zwiedzania Wawelu. Aby skorzystać, wpisz w koszyku kod wawel10.

Co zobaczysz?

To tutaj koronowany został Władysław Łokietek. To tutaj mieszkał i sprawował rządy Kazimierz Wielki, który zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną (Wawel z resztą też przebudował) To tutaj Władysław Jagiełło opłakiwał śmierć żony - ukochanej przez poddanych Jadwigi. W tych murach rozgrywała się historia naszego kraju, o której dziś czytamy w podręcznikach.

Zwiedzając Zamek Królewski na Wawelu mamy okazję poczuć i wyobrazić sobie jak wyglądały kulisy życia władców, o których dziś najczęściej wiemy tylko w którym roku zostali koronowani i kilka podpunktów o tym co udało im się osiągnąć, albo wręcz przeciwnie. Na Wawelu możesz zapomnieć o podręcznikowych notatkach. Przechadzj się po komnatach, w których to wszystko się działo. Odkrywanie tajemnic Zamku będzie niezapomnianą lekcją, która przeniesie Cię w "złote czasy" Królestwa Polskiego.

Zwiedzanie Zamku na Wawelu to świetna okazja, by zobaczyć dawną rezydencję polskich królów, poznać historię ich i Polski. To cenna lekcja nie tylko dla miłośników polskiej sztuki i architektury, ale także dla wszystkich, którzy chcą naprawdę poznać miasto, jego dziedzictwo i czasy świetności.

Podczas wycieczki:

 • Będziesz przechadzać się po imponującym dziedzińcu i wnętrzach zamku
 • Oficjalny przewodnik przybliży Ci historię Wawelu
 • Zobaczysz komnaty, w których mieszkali królowie
 • Odwiedzisz Zbrojownię i Skarbiec

Brzmi całkiem nieźle, prawda? Z chęcią Cię tam zabierzemy i wszystko Ci pokażemy. Zarezerwuj swój bilet na Wawel i w drogę.

Plan

Punkt zbiórki
Nasz reprezentant będzie czekał na Kanoniczej 25 z tabliczką Discover Cracow, więc na pewno go nie przeoczysz.
Spacer na Wzgórze Wawelskie
Reprezentant Discover Cracow zaprowadzi grupę na wzgórze, gdzie będzie czekał oficjalny przewodnik po Wawelu.
Zwiedzaj, oglądaj, zachwycaj się
Przewodnik oprowadzi Cię po Zamku, pokaże Ci Reprezentacyjne Komnaty Królewskie oraz Skarbiec Koronny i Zbrojownię.

Ciekawostki

Wyobraźmy sobie:

500 lat temu polscy królowie i królowe przechadzali się wzdłuż tych korytarzy i pokoi, budując polską historię. Komnaty są główną wystawą zamku, a tysiące turystów odwiedzających je każdego roku są pod ogromnym ich wrażeniem. Wystawa składa się z kilku apartamentów królewskich oraz kilku pokoi gościnnych.

Podczas zwiedzania będzie można podziwiać ich oryginalne drewniane sufity pochodzące z czasów renesansu oraz marmurowe portale. Usłyszysz także opowieść o pożarze, który zrujnował dużą część zamku w 1702 roku i o okupantach, którzy regularnie zniszczyli wspaniałe wnętrze zamku. Wycieczka po Zamku Królewskim daje możliwość obejrzenia oryginalnych arrasów ściennych, mebli toskańskich, polskich portretów królewskich i cennych gobelinów z XVI wieku przedstawiających sceny z Biblii.

W Skarbcu i Zbrojowni...

...dowiesz się, jak Królestwo Polskie, a potem Rzeczpospolita Obojga Narodów uzyskały niepodległość. Przewodnik wyjaśni ci, co stało się z insygniami władzy królewskiej, które mogły pochodzić z XIV wieku, takimi jak korony, berła, kule, miecz, Księga Ewangelii i taca używana podczas ceremonii namaszczenia nowego króla.

Opowieść będzie zawierała brutalną inwazję na zamek w 1792 roku i długą podróż miecza koronacyjnego, który został potajemnie przetransportowany do Kanady podczas II wojny światowej, aby ukryć go przed nazistami. Jednym z najcenniejszych eksponatów na Wawelu jest płaszcz Rycerza Zakonu Ducha Świętego, który w 1676 r. Król Ludwik XIV Francji podarował Janowi III Sobieskiemu, a poświęcony mu miecz i nakrycia głowy sprezentował mu papież Innocenty XI w 1684.

I nie trzeba chyba dodawać, że jeśli nie interesuje cię historia, to zwiedzanie Wawelu wciąż może być dla Ciebie wspaniałym przeżyciem. Wnętrza komnat są imponujące. Warto odwiedzić Zamek chociaż raz w życiu :)

Ważne informacje

 • Możesz zarezerwować miejsce do godziny przed rozpoczęciem wycieczki
 • Wielkość grupy to od 1 do 30 osób
 • Możesz dojechać na Wawel komunikacją miejską - przystanek: Wawel
 • Jeżeli anulujesz co najmniej 1 godzinę przed rozpoczęciem działalności, otrzymasz pełny zwrot pieniędzy
 • Grupy składające się z 15 osób i więcej są zobowiązane anulować rezerwację co najmniej dwa dni przed rozpoczęciem wycieczki w celu uzyskania pełnego zwrotu kosztów
 • aby uzyskać zniżkę studencką, studenci muszą mieć ze sobą ważną legitymację studencką, a seniorzy dokument potwierdzający wiek powyżej 65 lat
 • Przed rozpoczęciem wycieczki należy pokazać voucher przewodnikowi
 • Pamiętaj, że vouchera nie można wymienić na bilet w kasie biletowej

Faq

Nie mogę znaleźć punktu spotkania / reprezentanta Discover Cracow.

Zawsze możesz zadzwonić do naszego Biura Obsługi Klienta, a nasz konsultant Cię pokieruje na miejsce spotkania.

Czy mogę iść prosto do zamku i czekać na przewodnika?

Ze względów logistycznych wybraliśmy jedno miejsce (ul. Kanonicza 25), aby spotkać się z naszymi Klientami, aby nasz reprezentant zaprowadził całą grupę na wgórze.. W ten sposób łatwiej jest się znaleźć.

Czy mogę zostać odebrany z mojego hotelu?

Ta wycieczka nie obejmuje odbioru hotelowego. Trasa rozpoczyna się od punktu zbiórki na Kanoniczej.

Czy mogę wymienić voucher na bilet w kasie zamku na Wawelu?

To niemożliwe. Jesteś częścią zorganizowanej wycieczki z Discover Cracow, i Twój voucher nie zostanie uznany w kasie. Spotkaj się z naszym przedstawicielem na miejscu zbiórki.

Czy zwiedzanie Katedry Wawelskiej wchodzi w skład usługi?

Zwiedzanie Katedry Wawelskiej nie wchodzi w skład usługi zwiedzania Wawelu. Natomiast jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem Katedry, to mamy taką opcję w naszej ofercie. Kliknij tutaj po więcej szczegółów. LINK

Czy jest możliwość bezpłatnego zwiedzania Wawelu?

Tak, jest taka możliwość. Wawel można zwiedzać bezpłatnie: Skarbiec Koronny i Zbrojownię w każdy poniedziałek do 13:00, a Rezprezentacyjne Komnaty Królewskie w każdą niedzielę do 16:00. Bezpłatne wejściówki są wydawane w kasie, a ich ilość jest limitowana. Więcej informacji tutaj

Czy po zarezerwowaniu biletów na Wawel jest jeszcze coś co muszę zrobić?

Po zarezerwowaniu online biletów na zwiedzanie Wawelu otrzymasz voucher na maila podanego podczas procesu rezerwacji. I tyle, nie musisz już nic potwierdzać :)