Zamek Królewski na Wawelu - Zwiedzanie z Przewodnikiem

2 godziny
9:40
pl
zbiórka: pomnik Jana Pawła II przed Katedrą Wawelską

Dlaczego Odkryjże Kraków?

 • Najłatwiejsza rezerwacja Zwiedzania Wawelu ONLINE
 • Natychmiastowe potwierdzenie i bezpłatna anulacja
 • Zwiedzanie Wawelu z polskojęzycznym przewodnikiem
 • Wstęp do Komnat Królewskich 
 • Wstęp do Zbrojowni i Skarbca Koronnego 

Co zobaczysz podczas zwiedzania Wawelu?

Zwiedzając Zamek Królewski na Wawelu mamy okazję poczuć i wyobrazić sobie jak wyglądały kulisy życia władców, o których dziś najczęściej wiemy tylko w którym roku zostali koronowani i kilka podpunktów o tym co udało im się osiągnąć, albo wręcz przeciwnie.

Na Wawelu możesz zapomnieć o podręcznikowych notatkach. Przechadzj się po komnatach, w których to wszystko się działo. Odkrywanie tajemnic Zamku będzie niezapomnianą lekcją, która przeniesie Cię w "złote czasy" Królestwa Polskiego.

Podczas wycieczki:

 • Będziesz przechadzać się po imponującym dziedzińcu i wnętrzach zamku
 • Oficjalny przewodnik przybliży Ci historię Wawelu
 • Zobaczysz komnaty, w których mieszkali królowie
 • Odwiedzisz Zbrojownię i Skarbiec

Brzmi całkiem nieźle, prawda? Z chęcią Cię tam zabierzemy i wszystko Ci pokażemy.
Zarezerwuj swój bilet na Zwiedzanie Wawelu i w drogę.

Plan Zwiedzania Zamku na Wawelu

Punkt zbiórki
Nasz reprezentant będzie czekał pod pomnikiem Jana Pawła II przed Katedrą Wawelską.
Spacer na Wzgórze Wawelskie
Nasz reprezentant zaprowadzi grupę pod wejście na Zamek, gdzie będzie czekał oficjalny przewodnik po Wawelu.
Zwiedzaj, oglądaj, zachwycaj się
Przewodnik oprowadzi Cię po Zamku, pokaże Ci Reprezentacyjne Komnaty Królewskie oraz Skarbiec Koronny i Zbrojownię.

Ciekawostki o Zamku

Wyobraźmy sobie:

500 lat temu polscy królowie i królowe przechadzali się wzdłuż tych korytarzy i pokoi, budując polską historię. Komnaty są główną wystawą zamku, a tysiące turystów odwiedzających je każdego roku są pod ogromnym ich wrażeniem. Wystawa składa się z kilku apartamentów królewskich oraz kilku pokoi gościnnych.

Podczas zwiedzania będzie można podziwiać ich oryginalne drewniane sufity pochodzące z czasów renesansu oraz marmurowe portale. Usłyszysz także opowieść o pożarze, który zrujnował dużą część zamku w 1702 roku i o okupantach, którzy regularnie zniszczyli wspaniałe wnętrze zamku. Wycieczka po Zamku Królewskim daje możliwość obejrzenia oryginalnych arrasów ściennych, mebli toskańskich, polskich portretów królewskich i cennych gobelinów z XVI wieku przedstawiających sceny z Biblii.

W Skarbcu i Zbrojowni...

...dowiesz się, jak Królestwo Polskie, a potem Rzeczpospolita Obojga Narodów uzyskały niepodległość. Przewodnik wyjaśni ci, co stało się z insygniami władzy królewskiej, które mogły pochodzić z XIV wieku, takimi jak korony, berła, kule, miecz, Księga Ewangelii i taca używana podczas ceremonii namaszczenia nowego króla.

Opowieść będzie zawierała brutalną inwazję na zamek w 1792 roku i długą podróż miecza koronacyjnego, który został potajemnie przetransportowany do Kanady podczas II wojny światowej, aby ukryć go przed nazistami. Jednym z najcenniejszych eksponatów na Wawelu jest płaszcz Rycerza Zakonu Ducha Świętego, który w 1676 r. Król Ludwik XIV Francji podarował Janowi III Sobieskiemu, a poświęcony mu miecz i nakrycia głowy sprezentował mu papież Innocenty XI w 1684.

I nie trzeba chyba dodawać, że jeśli nie interesuje cię historia, to zwiedzanie Wawelu wciąż może być dla Ciebie wspaniałym przeżyciem. Wnętrza komnat są imponujące.
Warto odwiedzić Zamek chociaż raz w życiu :)

Ważne informacje dotyczące zwiedzania Wawelu

 • Możesz dojechać na Wawel komunikacją miejską - przystanek: Wawel
 • aby uzyskać zniżkę studencką, studenci muszą mieć ze sobą ważną legitymację studencką, a seniorzy dokument potwierdzający wiek powyżej 65 lat
 • Pamiętaj, że vouchera nie można wymienić na bilet w kasie biletowej
 • Bilet podlega bezkosztowej anulacji do momentu rozpoczęcia usługi (godzina podana na voucherze)

Faq

Nie mogę znaleźć punktu spotkania.

Zawsze możesz zadzwonić do naszego Biura Obsługi Klienta, a nasz konsultant Cię pokieruje na miejsce spotkania.

Czy mogę iść prosto do zamku i czekać na przewodnika?

Ze względów logistycznych wybraliśmy jedno miejsce (pomnik Jana Pawła II przed Katedrą Wawelską), aby spotkać się z naszymi Klientami, aby nasz reprezentant zaprowadził całą grupę pod wejście do Zamku. W ten sposób łatwiej jest się znaleźć.

Czy mogę zostać odebrany z mojego hotelu?

Ta wycieczka nie obejmuje odbioru hotelowego. Trasa rozpoczyna się od punktu zbiórki na Kanoniczej.

Czy mogę wymienić voucher na bilet w kasie zamku na Wawelu?

To niemożliwe. Jesteś częścią zorganizowanej wycieczki i Twój voucher nie zostanie uznany w kasie. Spotkaj się z naszym przedstawicielem na miejscu zbiórki.

Czy zwiedzanie Katedry Wawelskiej wchodzi w skład usługi?

Zwiedzanie Katedry Wawelskiej nie wchodzi w skład usługi zwiedzania Wawelu. Natomiast jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem Katedry, to mamy taką opcję w naszej ofercie - Katedra Wawelska Bilety.

Czy jest możliwość bezpłatnego zwiedzania Wawelu?

Tak, jest taka możliwość. Wawel można zwiedzać bezpłatnie: Skarbiec Koronny i Zbrojownię w każdy poniedziałek do 13:00, a Rezprezentacyjne Komnaty Królewskie w każdą niedzielę do 16:00. Bezpłatne wejściówki są wydawane w kasie, a ich ilość jest limitowana. Więcej informacji tutaj

Czy po zarezerwowaniu biletów na Wawel jest jeszcze coś co muszę zrobić?

Po zarezerwowaniu online biletów na zwiedzanie Wawelu otrzymasz voucher na maila podanego podczas procesu rezerwacji. I tyle, nie musisz już nic potwierdzać :)