Niezapomniany Kraków - Podziemia Rynku - Pakiet Biletów

Bilet wstępu do:

 • Muzeum Podziemia Rynku (Rynek Główny 1) 
 • Pałac Krzysztofory (Rynek Główny 35)
 • Wieża Ratuszowa (Rynek Główny 1)
 • Podziemia Rynku:
  - poniedziałek: 10:00 - 20:00
  - wtorek: 10:00 - 16:00 (wstęp wolny)
  - środa - niedziela: 10:00 - 22:00
 • Pałac Krzyszofory:
  - wtorek - niedziela 10:00 - 17:30 (wtorek - wstęp wolny)
 • Wieża Ratuszowa:
  - poniedziałek - niedziela 10:30-18:00
  - w każdy pierwszy wtorek miesiąca Wieża nieczynna

Co zobaczysz?

Rynek Główny - co kryje pod powierzchnią?

Rozumiemy. Każde muzeum, do którego idziesz, obiecuje, że "zabierze Cię w podróż w czasie". A potem idziesz tam, widzisz kilka starych garnków i to wszystko. Jednak jesteśmy pewni, że Muzeum Podziemia Rynku spełni tę obietnicę - to naprawdę będzie podróż w czasie! Wykopaliska i nowoczesna technologia są ze sobą połączone, tworząc niesamowity spektakl.

Zobaczysz świat, który dawno przeminął, gdzie sól była najlepszą walutą, urodziwa dama mogła być oskarżona o czary, a potencjalnych wampirów grzebano według specjalnego rytuału. Wiemy, że wielu turystów nie lubi muzeów. Wolą spędzać czas jak miejscowi. Ale wiesz co? Tutaj dowiesz się, jak żyli miejscowi 600 lat temu! Jak dodasz to tego wizytę w Pałacu Krzysztofory i Wieży Ratuszowej to wizyta w Krakowie stanie się dla Ciebie Prawdziwie Niezapomniana.

Trzy w jednym

Jak wyglądał Rynek Główny pod koniec średniowiecza? Jaką rolę odegrał Kraków w Lidze Hanzeatyckiej? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w krakowskim podziemiu.

 • Odwiedź jedno z najpopularniejszych muzeów w Krakowie - Podziemia Rynku,
 • nowoczesna wystawa wypełniona interaktywną technologią,
 • specjalna strefa dla dzieci,
 •  zwiedzanie we własnym tempie,
 • ciesz się zwiedzaniem Pałacu Krzysztofory - pięknego, barokowego pałacu znajdującego się na Rynku Głównym,
 •  zobacz widok z jednego z głównych punktów Rynku Głównego - Wieży Ratuszowej,

P.S. Czy potrafisz sobie wyobrazić, że 600 lat temu powierzchnia Rynku Głównego 4 metry niżej niż dziś?

Ciekawostki

 • Muzeum Podziemia Rynku

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa naprawdę stanęło na wysokości zadania! Ekspozycja podziemna zajmuje powierzchnię 6000 m2 i znajduje się 4 metry pod Sukiennicami, co pokazuje, gdzie dokładnie znajdował się poziom gruntu w przeszłości. Odwiedzający wchodzą przez kurtynę parową, na której wyświetlane są sceny ze średniowiecza (nieźle, co?) Jak wyglądał Krakow 800 lat temu? Zapoznasz się z historią i zwyczajami zwykłych ludzi, którzy żyli sobie swoim życiem w czasach, które dziś mogą wydawać się tak odległe, że wręcz niewiarygodne.

Liczne relikty, takie jak monety z XIV wieku czy ozdoby i naczynia ceramiczne, potwierdzają tradycję europejskiej wymiany handlowej i kulturalnej, która nieprzerwanie trwa w tym miejscu od setek lat. Na wystawie Muzeum Podziemnego Rynku Głównego można również zobaczyć: rekonstrukcje pochówków z XI wieku, oryginalne fundamenty domów z przełomu XII i XIII w. oraz rekonstrukcje pracowni złotników i kowali, które odzwierciedlają to, jak dokładnie wyglądała praca rzemieślników.

 • Pałac Krzysztofory

to jedna z najpiękniejszych budowli na Rynku Głównym. Muzeum gromadzi przedmioty związane z kulturą materialną, historią polityczną i gospodarczą, sztuką, tradycjami i obyczajami mieszkańców Krakowa od najdawniejszych czasów po współczesność. Wśród kolekcji muzealnych najbardziej imponujące są kolekcje ikonograficzne, w tym widoki starego Krakowa.

 • Wieża Ratuszowa

Najstarsze wzmianki o krakowskim ratuszu pochodzą z 1313 r. Ratusz został rozebrany w 1820 r. i pozostała tylko wieża o wysokości 70 metrów, która swoją drogą miała bardzo ciekawy żywot. Przetrwała pożar, była niejednokrotnie przebudowywana i podnoszona. Wewnątrz na parterze znajduje się sala z gotyckim sklepieniem, w której nigdyś mieścił się skarbiec.

Ale co najważniejsze - ze szczytu wieży ratuszowej widać przepiękną panoramę Starego Miasta.

Ważne informacje

 • Możesz dojechać na Rynek komunikacją miejską - przystanek Poczta Główna
 • wstęp tylko i wyłącznie za okazaniem wydrukowanych voucherów
 • ostatnie wejście do Muzeum Podziemia Rynku odbywa się 75 minut przed jego zamknięciem, w przypadku pozostałych muzeów jest to 45 minut
 • Aby otrzymać zniżkę należy okazać dokument potwierdzający wiek (studenci powinni okazać ważną legitymację studencką)
 • Bilet podlega bezkosztowej anulacji do momentu rozpoczęcia usługi (godzina podana na voucherze)

Faq

Czy mogę odwiedzić Muzea w innym dniu niż data podana na voucherze?

Jasne, możesz wykorzystać voucher dowolnego dnia po dacie zakupu.

Czy voucher musi być wydrukowany?

Tak, jest to konieczne. Nie otrzymasz biletu do muzeum bez wydrukowanego vouchera. Jeśli nie masz możliwości, żeby wydrukować voucher, odwiedź jeden z naszych Punktów Obsługi Turysty - nasi konsultanci wydrukują go dla Ciebie. 

Czy mogę robić zdjęcia w muzeach?

Jasne, ale pamiętej proszę, że robienie zdjęć z lampą błyskową i nagrywanie jest zabronione.