Fabryka Schindlera - Bilety [Pakiet]

Dlaczego Odkryjże Kraków?

 • Rezerwacja ONLINE (rezerwuj z wyprzedzeniem!)
 • Natychmiastowe potwierdzenie 

Pakiet zawiera bilety wstępu do:

 • Fabryki Schindlera ( ulica Lipowa 4)
 • Apteki pod Orłem (Plac Bohaterów Getta 18)
 • Starej Synagogi ( ulica Szeroka 24)
 • Fabryka Schindlera: 
  - poniedziałek 10:00 - 16:00  - wstęp wolny na wystawę stałą (w pierwszy poniedziałek miesiąca czynne do 14:00)
  - wtorek - niedziela 09:00 - 20:00
 • Apteka Pod Orłem:
  - poniedziałek 10:00 - 14:00 (wstęp wolny)
  - wtorek - niedziela 9:00 - 17:00
 • Stara Synagoga: 
  - poniedziałek 10:00 - 14:00 (wstęp wolny)
  - wtorek - niedziela 9:00 - 17:00

Co zobaczysz wybierając Bilety do Fabryki Schindlera?

Trzy współgrające ze sobą muzea:

 • Fabryka Schidlera - Wystawa prezentuje fotografie, relacje naocznych świadków, filmy dokumentalne i pokazy multimedialne. Łączą się one, aby stworzyć chronologiczną wizję historii Krakowa. Możesz zobaczyć, jak wojna zniszczyła życie jednostek i mas. Możesz także zobaczyć, jak zwykłe przedmioty, takie jak fotografie, gazety i osobiste przedmioty, pomagają uwiecznić codzienne życie w mieście okupowanym przez nazistów.
 • Apteka pod Orłem - świadek tragedii Getta krakowskiego. W tejże aptece pracował Tadeusz Pankiewicz, który nielegalnie pomagał społeczności żydowskiej. Muzeum opowiada historię Polaka, który był jedynym nie-żydowskim mieszkańcem Getta.
 • Stara Synagoga - jest instutycją uwieczniającą tradycje i kulturę żydowską w Krakowie. Wystawy pozwalają poznać życie codzienne wyznawców Judaizmu, przyjrzeć się ich kulturze z bliska.

Ciekawostki

Okupacja i pomoc

To jak bardzo społeczność żydowska była ciemiężona podczas wojny do dziś jest nie do uwierzenia. Te bolesne wspomnienia wypełniają ulice Kazimierza.

Jednak odwiedzając Starą Synagogę, Muzeum Schindlera i Aptekę pod Orłem oprócz tragedii Holocaustu odkryjesz nadzieję, życzliwość i wzajemną pomoc. Pankiewicz ryzykował życie, by nielegalnie pomagać w swojej Aptece, Schindler - niemiecki biznesmen, uratował ponad tysiąc Żydów mimo, że wcale nie musiał! Stara Synagoga doszczętnie zniszczona podczas wojny została szybko odbudowana i odrestaurowana, a teraz służy jako symbol przeszłości i instutytucja edukacyjna.

Mieszkańcy Krakowa nigdy nie zapomną o dramacie Holocaustu.

Ważne informacje dotyczące Biletów do Fabryki Schindlera

 • Możesz dojechać do Muzeów Komunikacją Miejską - przystanek: Miodowa (Stara Synagoga)/ Zabłocie (Fabryka Schindlera)/ Plac Bohaterów Getta (Apteka pod Orłem)
 • Wstęp tylko i wyłącznie za okazaniem wydrukowanego vouchera
 •  Ostatnie wejście do Fabryki Schindlera jest możliwe 90 minut przed jego zamknięciem. W pozostałych muzeach jest to 30 minut
 • Aby otrzymać zniżkę należy okazać dokument potwierdzający wiek (studenci powinni okazać ważną legitymację studencką)
 • Bilety można anulować bezkosztowo do momentu rozpoczęcia usługi 
 • Bilety można wykorzystać w ciągu dwóch kolejnych dni

Faq

Czy mogę odwiedzić Muzea w innym dniu niż data podana na voucherze?

Oczywiście, możesz wykorzystać voucher dowolnego dnia po dacie zakupu. 

Czy voucher musi być wydrukowany?

Tak, jest to konieczne. Nie otrzymasz biletu do muzeum bez wydrukowanego vouchera. Możesz odwiedzić jeden z naszych Punktów Obsługi Turysty a nasi konsultanci wydrukują Twój voucher dla Ciebie.

Jak długo trwa zwiedzania Muzeum Schindlera?

Zwiedzanie Fabryki Schidlera trwa około 1,5 godziny.

Jak dojechać do Fabryki Schindlera tramwajem?

Możesz dojechać do Fabryki Schindlera tramwajem (najbliższy przystanek to Zabłocie - linie tramwajowe, które kursują na ten przystanek to 50, 20, 19). Możesz również dojechać do Muzeum samochodem i zaparkować przy jednej z pobliskich ulic (Muzeum nie posiada dedykowanego sobie parkingu).

Czy warto wybrać się do Fabryki Schindlera?

Muzeum poświęcona jest nie tylko osobie Oskara Schindlera. Tematem przewodnim całego muzeum jest społeczeństwo krakowskie w obliczu II Wojny Światowej. Fakt, że muzeum zostało zaaranżowane w budynkach starej Fabryki dodaje autentyczności zwiedzaniu. Jeśli jesteś zainteresowany tematem II Wojny Światowej - wybierz się do Muzeum w Fabryce Schindlera koniecznie. A jeśli nie masz zbyt dużej wiedzy na ten temat - to szybką uzupełnisz braki. Najfajniesze w Fabryce Schidnlera jest to, że wystawy tworzą chronologiczną i logiczną całość, a wydarzenia są przedstawione z emocjonalnej i "ludzkiej" perspektywy.

Czy zwiedzanie Fabryki Schindlera obejmuje usługę przewodnika?

Nasz pakiet biletów nie obejmuje usługie przewodnickiej. Natomiast ma to swoje plusy - turysta ma czas, aby zapoznać się z opisami wystaw oraz tempo zwiedzania nie jest narzucone przez przewodnika.

Kiedy obowiązuje wstęp wolny do Fabryki Schindlera?

Wstęp wolny do Fabryki Schidnlera obowiązuje w poniedziałki, ale liczba miejsc jest ograniczona. Bilety należy pobrać w kasie Muzeum.