Dom rodzinny Jana Pawła II

4 godziny
Między 8:00 a 12:00
pl
 • Transfer klimatyzowanym samochodem
 • Bilet wstępu do Muzeum
 • Odbiór z Hotelu

Co zobaczysz?

To tutaj historia się rozpoczęła...

Niezwykła historia, która zmieniła losy świata - Papież Jan Paweł II pozostawił swój ślad w historii. Uznany za "najfajniejszego" Papieża, miał wspaniałą osobowość, która sprawiła, że ​​był popularny nie tylko wśród katolików, ale także ludzi innych wyznań. Urodzony i wychowany w Wadowicach, małym miasteczku pod Krakowem, Karol Wojtyła prowadził skromne życie. Dziś w tym miasteczku wciąż czuć jego obecność i miłość mieszkańców do niego oraz dumę, że ten wielki człowiek narodził się na ich ziemi.

Jego dom pozwala nam głębiej poznać korzenie papieża. Obrazuje jego pochodzenie - dzieciństwo, życie w skromnym i przesiąkniętym modlitwą mieszkaniu, z oknami wyglądającymi na kościół. Tam, na ścianie kościoła, mały Karol spoglądał na zegar słoneczny i napis: "Czas ucieka, wieczność czeka". Wojna drastycznie zakończyłą szczęśliwą młodość Karola, który musiał opuścić swój ukochany dom. Wyruszył w podróż, którą teraz mamy okazję metaforycznie podążać.

Na co warto zwrócić uwagę?

 • dom rodzinny, autentyczne przedmioty używane przez domowników, pamiątki,
 • eksponaty związane z pobytem Wojtyły w Krakowie - lata studenckie, czasy wojny, a później kapłaństwo,
 • zdjęcia i notatki Karola związane z jego pasjami: aktorstwem i poezją,
 • ubrania i przedmioty związane z jego wyborem na papieża,
 • pamiątki po pontyfikacie i wszystkich najważniejszych momentach: zamachu, pielgrzymkach, światowych dniach młodzieży i wielu innych,
 • Rozwiązania multimedialne dostępne w muzeum sprawiają, że podróż jest jeszcze bardziej interaktywna.
 • Dodatkowo zapewniamy odbiór z hotelu i pomoc kierowcy podczas wycieczki.

Plan

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować wycieczkę
Wycieczka "na zapytanie" oznacza, że prosimy o kontakt z nami w celu ustalenia szczegółów wycieczki (np. Czas i miejsce odbioru)
Transport klimatyzowanym minibusem
Oczekuj na naszago kierowcę przy recepcji hotelu. Kierowca będzie asystował Ci podczas wycieczki.
Lokalny przewodnik
Oficjalny przewodnik opisze szczegółowo historię życia Jana Pawła II. Opłaty za wejście są wliczone w cenę wycieczki, więc nie musisz się o nic martwić.
Odwózka
Nasz kierowca odwiezie Cię do hotelu.

Ciekawostki

Syn, aktor, poeta ...

Maj 1920 r. - w małym mieszkaniu w Wadowicach Emilia rodzi drugiego syna - Karola. Jego dziecięce lata są wypełnione radością i miłością. Lubi grać w piłkę z przyjaciółmi (jest bramkarzem). Obserwuje również pobożną postawę swoich rodziców - klęczących, modlących się zwłaszcza na różańcu. Jest także ministrantem w pobliskim kościele.

Pierwsza tragedia spotyka Karola kiedy ma tylko 6 lat - traci matkę, która miała wówczas 45 lat. Jak trudne musi to być dla małego dziecka? Zostaje z ojcem (jego brat studiuje w tym czasie medycynę i niestety wkrótce potem zaraża się szkarlatyną od pacjenta i umiera.) Karol postanawia studiować polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kocha literaturę i teatr. Uwielbia podróżować i wędować po górach z przyjaciołmi.

II wojna światowa rozpoczęła się, gdy ma 19 lat - rozpoczyna więc fizyczną pracę w kamieniołomie, aby utrzymać siebie i swojego chorego ojca. Aby kontynuować swoją pasję, prowadzi undergroundowy teatr z przyjaciółmi. Ma 21 lat kiedy jego ojciec umiera i Karol zostaje całkiem sam.

Kapłan, biskup, papież

Młody Wojtyła zaczął uczęszczać do podziemnego seminarium podczas wojny. Jego przyjaciele byli zszokowani - Karol, który chciał być aktorem, poetą, który uwielbiał grać w piłkę nożną i wędrować po górach, został księdzem. Od samego początku swojej posługi lubił spędzać czas z młodzieżą, nauczał swoich młodych przyjaciół i prowadził ich rozwój duchowy.

Szybko uzyskał doktorat, został profesorem uniwersytetu, a jego wykłady cieszyły się dużą popularnością wśród studentów. Jego zaangażowanie i posługa zostają docenione: zostaje mianowany najmłodszym biskupem w Polsce, a następnie kardynałem.

W 1978 został wybrany na papieża - był pierwszym nie-włoskim papieżem od 455 lat! Cały świat z niedowierzaniem patrzył jak ten nieznany nikomu papież zjednuje sobie serca wiernych. Przez 27 lat niestrudzenie udowadniał, że miłość, przebaczenie i dialog są najważniejsze. Jego pontyfikat był i na zawsze będzie naprawdę zadziwiającą historią człowieka, który zmienił świat.

Ważne informacje

 • Cała wycieczka trwa około 4-5 godzin (w zależności od natężenia ruchu, droga do Wadowic może trwać od 1 godziny do 1,5 godziny, a zwiedzanie zajmuje około 2 godzin)
 • Muzeum przystosowane jest do turystów niepełnosprawnych.
 • Czas odbioru waha się od 8:00 do 12:00 (w zależności od dostępności Przewodnika w Muzeum)
 • Aby zarezerwować wycieczkę, należy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi i zapytać o dostępność.
 • Drobne opóźnienia (około 20 minut) są możliwe ze względu na warunki drogowe.
 • Klient jest uprzejmie proszony o kontakt z nami co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem wycieczki, aby potwierdzić czas odbioru i miejsce wyjazdu.
 • Bilet podlega bezkosztowej anulacji do momentu rozpoczęcia usługi (godzina podana na voucherze)

Faq

Jestem sam i chcę wziąć udział w tej wycieczce, co mogę zrobić?

Możesz poprosić nasze Centrum Obsługi Klienta o informację dotyczącą sprzedaży - być może ktoś inny zarezerwował miejsce i możesz dołączyć do wycieczki. Jeśli nie, możesz kupić dwa miejsca, abyśmy mogli zorganizować tę wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Czy muszę wydrukować mój voucher?

Nie, to nie jest konieczne. Możesz okazać swój voucher na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym.

Czy Muzeum jest przystosowane dla turystów niepełnosprawnych?

Tak, jest. Muzeum posiada windę dla osób mających trudności z poruszaniem się, ale proszę, miej na uwadze, że nasze samochody nie są przystosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Osoba musi być w stanie wsiąść do samochodu samodzielnie.